Pradžia

Švelnėjant karantinui valstybės pagalba nedings: viskas, ką reikia žinoti apie subsidijas

Švelnėjant karantinui valstybės pagalba nedings: viskas, ką reikia žinoti apie subsidijas

Švelnėjant karantinui ir darbuotojams sugrįžtant į darbus, valstybės parama darbdaviams ir darbuotojams nedings bei bus galima dar 6 mėnesius. Karantino metu prastovas darbuotojams paskelbusioms įmonėms valstybė moka subsidijas, padengiančias dalį darbuotojų darbo užmokesčio, kuris per prastovą negali būti mažesnis nei minimalioji mėnesio alga už visą įprastą darbo laiką.

„Nors karantino metu įvesti draudimai švelnėja, tačiau įmonėms bei darbuotojams vis dar labai sudėtinga, todėl ypatingai džiugina žinia, kad subsidijos skiriamos atsakingai, atsižvelgiant į situacijos sudėtingumą ir skirtos išties padėti žmonėms bei įmonėms“, –apie subsidijas kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Subsidijas darbuotojų darbo užmokesčiams mokėti, kai daugelis veiklų sugrįžta į buvusias vėžes, gali gauti darbdaviai, kurie skelbė prastovas, įdarbino remiamus bedarbius arba nukentėjo nuo COVID-19.

Subsidijų dydžiai, mokami už darbuotojus, grįžtančius iš prastovų, dirbančius nuo COVID-19 nukentėjusiose įmonėse ar įdarbinamus siunčiant Užimtumo tarnybai, pirmą-antrą mėnesį gali siekti 100 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, antrą-trečią – 50 proc., trečią-ketvirtą – 30 proc., bet ne daugiau nei 607 eurai bruto. Viršutinė subsidijų riba gali būti didesnė įmonėms, kurios bus įtrauktos į socialinės apsaugos ir darbo bei ekonomikos ir inovacijų ministrų patvirtintą sąrašą veiklų, orientuotų į pažangias technologijas, žinioms imlias paslaugas, žaliojo kurso tikslų siekimą ir socialinį dialogą.Sąrašas šiuo metu rengiamas.

Subsidijų negali gauti biudžetinės įstaigos, bankrutuojantys, likviduojami darbdaviai bei juridiniai asmenys, kurių vadovas ar kitas atsakingas asmuo per pastaruosius metus iki kreipimosi yra gavęs baudą pagal Užimtumo įstatymą už nelegalų darbą, užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimus ar nedeklaruotą darbą arba administracinę nuobaudą už nelegalų darbą pagal Administracinių nusižengimų kodeksą.

Galimybė gauti subsidijas dingsta ir jeigu darbdavio vadovas ar kitas atsakingas asmuo per paskutinius metus yra gavęs daugiau nei vieną administracinę nuobaudą už darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimus, nelaimingo atsitikimo darbe nuslėpimą, nustatytos pranešimo ir ištyrimo tvarkos, darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos, darbo laiko apskaitos, laikinųjų darbuotojų darbo sąlygų bei komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimus.

Reikėtų nepamiršti, kad subsidijas už darbuotojus gaunantys darbdaviai turi pareigą po subsidijos pasibaigimo bent 3 mėnesius išlaikyti ne mažiau nei 50 proc. darbuotojų, už kuriuos buvo gauta ši valstybės parama.

Išsamesnė informacija pateikiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje http://tiny.lt/f5ckfs6

Informacija atnaujinta 2020-05-28 22:18